SD Loader
Fotoğraf Çekimi (4)

Düğün Fotoğrafı Çektirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

14.11.2019

Düğün fotoğraf çekimi zevkli olduğu kadar zordur da... Heyecan, telaş, stres ve sabırsızlık birbiri içinde erirken zaman her günkünden daha hızlı geçer ve siz kendinizi pek de hazır hissetmeden gelin damat fotoğraf çekimi içinde bulabilirsiniz. Fakat telaşlanmayın, birkaç önemli detaya dikkat ederek ve o gün her zamankinden biraz daha planlı olarak işlerinizi kolayca yoluna koyabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı çektirmek istediğiniz mekana mutlaka daha önceden karar verin. Kararınızı gelin damat fotoğrafçısı ile birlikte verirseniz hem bilmediğiniz mekanları öğrenebilir hem de kendi zevkinize en uygun ortamı bulabilirsiniz. Açık havada, farklı dış mekanlarda ya da stüdyoda düğün fotoğrafları çektirebilirsiniz.

Stüdyo çekimlerinde tercih edeceğiniz konsepte ve kullanılacak fona önceden karar vermek, çekim günü geldiğinde işlerini çok kolaylaştıracaktır. Böylece zaten her şeyin olduğundan daha karmaşık geldiği bu heyecanlı günü daha kolay atlatabilirsiniz.

Strese girdiğimiz anlarda lütfen profesyonel bir fotoğrafçı ile çalıştığınızı kendinize hatırlatın ve olabildiğince rahat olun. Rahatlığınız yüzünüze ve duruşunuza yansıdıkça fotoğraflardaki görünümünüzü daha çok beğeneceksiniz. Doğal olmayı deneyerek profesyonel fotoğraf çekimini çok eğlenceli bir şekilde geçirebilirsiniz. Bol bol birbirinizin gözlerinin içine bakarak daha romantik fotoğraflar verebilirsiniz. Eğer çekim sırasında çok strese girerseniz, eşinizi ne kadar sevdiğinizi düşünün ve hatta hiç çekinmeden bunu ona hatırlatın.

Gelin damat fotoğraf çekimi için Pinterest gibi mecralarda biraz ön araştırma yaparak mutlaka sizin albümünüzde de olmasını istediğiniz kareleri kaydedebilirsiniz. Böylece profesyonel düğün fotoğraf çekimi günü geldiğinde bu kareleri fotoğrafçınızla paylaşabilir, aklınızdakini ona tam gösterebilirsiniz. 

Düğününüz ilkbahar ya da yaz aylarında gerçekleşecekse fotoğraf çekiminizi dış mekanda yapabilirsiniz. Çok daha doğal ve canlı pozlar verebileceğiniz dış mekan çekimlerinde sevdiğiniz yerleri de kullanabilirsiniz. Tanıştığınız, birlikte vakit geçirmekten hoşlandığınız ya da gitmeyi hayal ettiğiniz yerler fotoğraflarınıza en güzel fonu oluşturur. İstanbul profesyonel fotoğrafçı tercihiniz ile tüm bu mekanlar sizi kendi hikâyenizin kahramanı yapar. Arzu ederseniz bu fotoğrafları evinizin dekorunda da kullanabilirsiniz.

Düğün Fotoğrafı Çektirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Düğün Fotoğrafı Çektirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Düğün Fotoğrafı Çektirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Düğün Fotoğrafı Çektirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Düğün Fotoğrafı Çektirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Düğün Fotoğrafı Çektirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Dış mekan düğün fotoğraf çekimi yaptırmayı düşünüyorsunuz, hava durumunu mutlaka önceden kontrol etmelisiniz. Hiç beklemediğiniz bir anda yağan yağmur, şiddetini artıran rüzgâr ya da mavi gökyüzünün aniden griye dönüştürmesi sizin için son derece moral bozucu olabilir.

Fotoğrafçı tercihinizi yaparken, çok kararsız kalmanız ve pek çok alternatif üzerine düşünmeniz hayatınızı kolaylaştırmaktan çok zorlaştırabilir. Düğün için fotoğrafçı seçimi elbette son derece önemlidir, ancak bunu kendinize bir yük haline getirip strese girmeyin. Bu çok özel gününüz için olabildiğince rahat olun ve kendinize güvenin. Unutmayın ki profesyonel düğün fotoğrafçısı, bu konuda deneyimli olduğu için heyecanınızı çok iyi anlar ve çekimler esnasında rahat hissetmeniz için çaba gösterir.

Düğün fotoğraflarınızı çektirirken gülümsemeyi ve ışıltılı gözlerle bakmayı unutmayın. Gülümsemeniz yüzünüze en çok yakışan makyajdır ve yıllar sonra dönüp baktığınızda bile size yaşama sevinci verir.

Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

Görüşleriniz ve kişisel verileriniz, izniniz olmadan yayınlanmayacak ve kullanılmayacaktır.